NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Zákon ukládá zaměstnavatelům vytvářet pracovní místa a zaměstnávat 4% osob se změněnou pracovní schopností. Zaměstnavatelé, kteří tento požadavek nemohou splnit jsou povinni odvádět do státního rozpočtu sankční daň nebo nakupovat zboží a služby od společností, které zaměstnávají více jak 50% handicapovaných osob.

V zásadě existují dva přístupy k náhradnímu plnění.

Jedním způsobem je tzv. přefakturace, kdy klienti nakupují prostřednictvím handicapovaných zboží nebo služby na jejichž výrobě nebo produkování se ve skutečnosti handicapovaní vůbec nepodílí. Tento způsob sice zákon umožňuje, nicméně je na zvážení každé společnosti, zda není lepší využít druhý přístup.

Nakupovat služby a zboží od firem, které skutečně vznikají reálnou prací handicapovaných osob. Naše společnost se k této filozofii otevřeně hlásí a proto, v této sekci naleznete informace jakým konkrétním způsobem se naši handicapovaní kolegové podílí na každé naší konkrétní službě a také jaký podíl z ceny si myslíme, že je správné uplatňovat jako náhradní plnění.

Dále zde naleznete další cenné informace týkající se této problematiky, které vám pomohou plnit nejen vaše povinnosti zaměstnavatele, ale také smysluplným způsobem přijímat společenskou odpovědnost v oblasti vytváření a udržování pracovních míst pro handicapované spoluobčany.   

Copyright © 2018 prilezitosti.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.